תכניות חינוכיות לילדים ולנוער

תכניות חינוכיות לילדים ולנוער

יש לנו כמה תכניות מיוחדות שבעזרתן אנחנו מרחיבים את תכני הפעילות שלנו ומגיעים לעוד אוכלוסיות. התכניות פועלות במקומות שונים בארץ, לפי הצורך, וכל אחת מהן יחודית באופני הפעילות שלה. אנו מאמינים שהמגוון מאפשר יצירתיות ועושים מה שאפשר כדי שכל אחד ימצא את מקומו בפעילות שלנו.

עם הטבע

החווה האקולוגית-קהילתית בבית אפל שבגן יבנה הוקמה מתוך אמונה עמוקה ביכולת של בני אדם ליצור שינוי במציאות חייהם. המטרה שלנו היא לתת לכל באי החווה את הכלים לברוא את העולם ששווה להם לחיות בתוכו. החווה מהווה מרכז עירוני לטיפוח אורח חיים של אחריות סביבתית, שותפות חברתית, יזמות עסקית-חברתית, חיבורים קהילתיים והעמקת הקשר בין אנשים לבין תבנית נוף מולדתם.

בני הנוער הפעילים בחווה יוצרים בה תרבות של אחריות סביבתית לבני נוער נוספים ולקהילה כולה.

מנהיגות תרבות

תכנית קבוצות יחודית שמפתחת מנהיגות ויוזמה אצל נערים במרחב השכונתי דרך יוזמות תרבותיות – הפקת אירועים קהילתיים, תהליכי יצירה המבוססים על ראיונות עם אנשים בשכונה, אמנות במרחב הציבורי ועוד מלא דברים. התכנית מפתחת בנערים אחריות למרחב בו הם חיים, ויכולות של יוזמה ומנהיגות. התכנית פועלת בשיתוף פעולה עם עמותת המרחב השלם.

אקו ECHO صدى

אקו – מוזיקה לכולם, היא תוכנית חינוכית משותף של תנועת תרבות ועמותת אימג'ן המקדמת גיוון ושיוויון חברתי באמצעות להקות מכילות לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים.
התוכנית פועלת ברחבי הארץ בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ומעניקה ידע מוזיקלי והתנסות בכלים קלאסיים וטכנולוגיים.

בית היוצרים

בתי היוצרים הם מרכזי האמנות והתרבות לנוער וילדים בישראל. ישנם 34 בתי יוצרים בפריסה ארצית – בכפרים, במושבים ובערים – מצפון ועד דרום.

אנחנו שואפים לאפשר לכל מי שרגיש לסביבתו ומחויב ליצירה לזהות את עצמו כאמן ולקחת חלק בבניית צורות תרבות חדשות*. אנו פועלים כדי להצמיח יצירה מקורית ואומנים צעירים בכל חלקי החברה הישראלית ולשם כך הקמנו בתי יוצרים.

כיום חברים בבתי היוצרים מעל 4000 חניכים – נוער וילדים (כיתות ג'-י"ב)  – שמשתתפים בפעילות בתי היוצרים לאחר שעות ביה"ס מדי שבוע.

אומנות זה فن (פאן)

בתכנית פועלות קבוצות יוצרות בחברה הערבית. הקבוצות מתגבשות,  נפגשות עם תכנים חברתיים ויוצרות תוצר אמנותי משותף שמוצג לקהילה ולבני נוער נוספים. התכננית מהווה הכשרה למעורבות ולקיחת אחריות על התרבות בסביבה בה אני חי.
הקבוצות פועלות בחיפה, עין מאהל, משהד ונוף הגליל.

!SILK

סדנת הדפס המשי סילק פועלת במרכז לאמנות דיגיטלית, בשכונת ג'סי כהן בחולון. את הסדנא מפעילים מתנדבים ובני נוער אשר מתמחים בכל שלבי תהליך הייצור, החל מהיצירה הגרפית ועד לתוצר המוגמר המודפס. הסדנה מהווה פלטפורמה לאמנים צעירים להפיץ ולשכלל את יצירתם.

רשת נוער יוצר

הרשת מאגדת מוסדות הכשרה לבני נוער יוצרים בכל תחומי האמנות. הרשת יוצרת חיבור וקשר בין המוסדות, מהווה במה להכשרה משותפת וגיבוש זהות כאמנים חברתיים. בני הנוער ברשת מוכשרים להובלת פרויקטים של אמנות בקהילה ומנהיגות, ומשתתפים במחנות אמנות, פסטיבלים ומפעלים ארציים.