מי אנחנו?

מי אנחנו?

תנועת תרבות היא ארגון ארצי של אומנים, אנשי תרבות ומחנכים המחויבים לפיתוח חוסן חברתי דרך תרבות ואומנות בפריפריה הגאו-חברתית בישראל.

אנחנו פועלים באופן המשלב פעילות שטח אינטנסיבית, השפעה על מדיניות ציבורית, ובניית שותפויות עם גופים אזרחיים ותרבותיים ברמה המקומית והארצית.

למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים?

למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים?

אנחנו מאמינים כי לתרבות יש כוח להוביל תהליכי צמיחה והתחדשות חברתיים וכלכליים, לגשר על שסעים חברתיים, ולפתח חברה בעלת חוסן חברתי להתמודדות עם אתגרי ההווה והעתיד. כיום, אזורים רבים בישראל הינם בעלי פוטנציאל להשתתפות משמעותית ביצירה ובצריכה של תרבות, אך סובלים מהעדר תקצוב הוגן, הגירה שלילית, ומיעוט אפשרויות תעסוקה ופיתוח כלכלי.

כבר מעל 15 שנה תנועת תרבות מיישבת אנשי ונשות אומנות וחינוך בערים ושכונות בפריפריה המחוללים תהליכי התחדשות עירונית, צמיחה דמוגרפית, ושגשוג תרבותי וחינוכי בפריפריה.

הסיפור שלנו בקטנה

הסיפור שלנו בקטנה

בשנת 2005 יצאה קבוצה של צעירים בוגרי מגמות אמנות מרחבי הארץ לשנת שירות בקהילה בתחומי האמנות והחינוך. עם שחרורם מהצבא החליטו להקים את “תנועת תרבות”, כמסלול הגשמה לנוער וצעירים יוצרים הפועלים מתוך אחריות על עתידה של החברה הישראלית.

לאורך השנים חברי וחברות תנועת תרבות יזמו והקימו ארגון ילדים ונוער חדש בישראל, תכנית שנת שירות בקהילה, מסלול המשך בנח"ל, מיזמי תרבות ואמנות ייחודיים, קיבוצי אמנים עירוניים, יוזמות להשתתפות ציבור דרך תרבות, קואליציות לחיבור בין גופי תרבות אזרחיים, ומוסדות הכשרה ומחקר חדשניים בתחומי חינוך ואמנות, מדיניות תרבות ועבודה קהילתית.

בשנת 2022 תנועת תרבות מונה אלפי חניכים ותלמידים במסגרות החינוך השונות, אלפי אמנים ופעילים ב-25 רשויות מקומיות, ומאות צעירים וצעירות אשר התיישבו ברחבי הארץ.

תרבות
במספרים
31

בתי יוצרים בפריסה ארצית

300

אומנים מחנכים בקהילות מקומיות

4,000

חניכים בארגון הנוער "תרבות"

100

יוצאי שנת שירות של התנועה מדי שנה

6

קהילות אומנים מקומיות

400

אירועים וסדנאות של מיזמי "הפצתרבות" בשנה