שנת שירות

AFULIZ

אירוע אומנות רב תרבותי בשוק העירוני הישן בעפולה

תרבות תוססת אינה מתרחשת רק בערים המרכזיות, ואינה מתקיימת רק בקרב אומנים יחידי סגולה. תרבות ואומנות נמצאות בכל מקום והן חלק מהמרקם החברתי והציבורי בכל עיר, לכן תרבות ואומנות חייבות להיות נוכחות במרחב הציבורי יום יום

 

פסטיבל afuliZ הינו פסטיבל אמנות מקורית מקומית  – יוזמה של אומני "תנועת תרבות" וקהילת האומנים עפולה. הפסטיבל מופק יחד עם אומנים מקומיים מעפולה ומהעמק אשר מבקשים ליצור תסיסה תרבותית איכותית וערה בעפולה, בעמק ובצפון כולו. מעגל האומנים מבקש ליצור מפגש אלטרנטיבי וחדש ובמה רלוונטית לאומנים מקומיים ומביא לעפולה ולעמק תרבות איכותית ומקורית.

 

בעקבות תחושה עמוקה של מחסור במענה לקהל הצעיר, ולאומנים מקומיים בעפולה נוסד ב2014 אירוע תחת השם "מפצחים תרבות", אירוע של יום אחד אשר נוצר יחד עם חבורת מוזיקאים, אומנים ופאב מקומי.

ב-2016 התפתח האירוע לפסטיבל- פסטיבל  "afuliZ" והביא עימו תהליכי התחדשות רחבים שהשפיעו גם על שינוי צורתה של העיר. 

הפסטיבל הוביל להתעוררות של האומנים והתושבים שפעלו ופועלים בכדי להביא רוח של תזוזה בעיר, של יצירה אלטרנטיבית ושל יצירת סצנה ייחודית ומקומית. 

תהליכים אלו הובילו גם להתחדשות של השוק הישן בעפולה והקמתו של "ואהבת" מרכז אומנות חדשה בשוק הישן.

בשנת 2020 בלב הקורונה הפסטיבל התקיים במתכונת חדשנית דרך מגוון פלטפורמות דיגיטליות בנסיון להמשיך ולשים את הקהילתיות במרכז, גם דרך מסכים.

בשנה הקרובה, כמו השנים שעברו, הפסטיבל יתקיים בשיא הדרו בשוק הישן וימשיך את התסיסה התרבותית האדירה שהחלה עוד באירוע הראשון.

הפסטיבל זוכה להצלחה גדולה ומביא לשוק הישן אלפי אנשים כל שנה. 

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על ההשפעה של הפסטיבל!