שנה טובה מתנועת תרבות

ניוזלטר
פורסם:
05.09.2021
תנועת תרבות
תרבות וחינוך

מודל שנת השירות המתחדש שלנו יצא לדרך בברכת שר התרבות, מר חילי טרופר, ובהשתתפות 150 מתנדבי שנת שירות חדשים. המודל החדש נולד מתוך הצורך הבוער של מוסדות תרבות ואמנות ברחבי הארץ בהתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. בחודש אוגוסט נכנסו מתנדבי שנת השירות שלנו להתנדבות ברשויות מקומיות חדשות כמו צפת, ירוחם, ודימונה. אנחנו מתרחבים! כי תרבות עושים ביחד.

תרבות וקהילה
קבוצת "אגדה מקומית" מעפולה וסביבתה הפיקה תערוכה פרפורמטיבית חדשה בשם "החמצתי המון הזדמנויות". היצירה עוסקת בשאיפה להכרה ובהתמודדות עם כישלון ומשלבת וידאו, אומנות פלסטית ותאטרון. "אגדה מקומית" פועלת בהנחיית עוז זלוף ומרב סודאי ומהווה מעגל אמנים רב גילאי הפועל במרץ מעל חמש שנים. התערוכה הוצגה החודש בקולנוע יפו ובמכון לאומנות באורנים, ועתידה להציג במוזיאון חיפה לאומנות ובמוזיאון העמק בקיבוץ יפעת בחודשים הקרובים.
מדיניות תרבות

משהו חדש קורה בעולם התרבות – תנועת תרבות יזמה והקימה את קואליציית מוסדות התרבות והמורשת בישראל המאגדת 35 מוסדות תרבות בנגב ובגליל! הקואליציה מגדילה את ההיצע האמנותי של כל מוסד, מעמיקה את החיבור בין המוסדות לקהילה המקומית, ומהווה גוף מייעץ ומייצג עבור המוסדות מול מעצבי מדיניות ומקבלי החלטות ברמה האזורית והלאומית.


אנחנו צריכים אתכם –
דווקא בתקופה הזו אנחנו מתאמצים להרחיב את העשייה ולהגדיל את ההשפעה שלנו, ואנחנו צריכים אתכם איתנו. לחצו על הלינק כדי לתמוך בנו בפתח השנה החדשה – כל תרומה שלכם מסייעת לנו להגיע לכל פינה בישראל.
לתרומה לחצו כאן